Často kladené otázky

Vlastním digitální fotoaparát, zhotovíte mi z něj fotografie a jak si je mám objednat?

Ano, zhotovíme Vám fotografie z digitálního fotoaparátu. Digitální fotky můžete zaslat prostřednictvím naší on-line fotosběrny, kterou naleznete na adrese digisberna.promitani.cz.
Návod na použití této sběrny krok za krokem najdete v nápovědě.

Mohu si snímky uložit na CD a odnést ke zpracování do sběrny - prodejny?

Ano, ale objednávka přes internet je pohodlnější. Zkuste to. Jinak při předání fotek v prodejně je k CD nutné přidat rozpis s přesnými názvy souborů, popř. z kterých složek požadujete zpracovat fotografie + uvést formát, povrch a počet ks.

Volná délka – proč mám fotografii kratší např. 10x13 cm?

Jedním ze základních rozdílů mezi analogovou a digitální fotografií je, že exponované políčko kinofilmu má odlišný poměr stran. Snímky pořízené digitálním fotoaparátem mají většinou poměr stran 3:4, ale osvit provádíme na fotopapír s poměrem stran 2:3. Chcete-li snímky přímo ve formátu 10x15 cm, je nutné si zvolit volbu zpracování ořez (poměr stran 2:3 = klasický formát) nebo si snímky předem upravit výřezem.

U dynamického zvoleného formátu v tzv. volné délce bude digitální fotografie vyrobena přesně podle skutečného poměru stran exponovaného snímku, a to s ohledem na zvolenou šíři papíru. Taková fotografie zhotovená na papíru šíře 10 cm bude mít přibližně délku cca 13,5 cm, pro šíři 9 bude délka cca 11 cm.

Vyrábíte i panoramatické fotografie?

Pokud bude Vaše fotografie delší než obvykle, bude z internetové sběrny vyrobena samozřejmě celá, až do poměru stran 16:9, protože tento formát již podporují některé nové digitální fotoaparáty.

Panoramatické fotografie s poměrem stran větším než 16:9 si můžete u nás objednat prostřednictvím naší sběrné sítě na CD, objednávka přes internet není v současnosti možná. Vyrábíme panoramatické snímky do délky 45 cm.

Jak se liší Prémiová kvalita od Standardní kvality?

Prémiová kvalita - fotografie zpracované na vysoce kvalitní foto papír Kodak Royal s tužší podložkou, Index print jako dárek. Můžete si vybrat povrch lesk nebo mat. Jedná se o výrobu fotografií s digitální optimalizací obrazu. Fotografie vyrobené v této linii jsou kontrastnější, ostřejší a celkově vyváženější.

Standardní kvalita - jedná se o tzv. foto bez úprav a zhotovíme Vám jej pouze v lesku a na fotopapír CeWe.

Je rozdíl ve výsledném formátu fotografie jestliže ji pošlu ke zpracování na výšku nebo na šířku?

Není, jestliže zadáte např. fotografie šíře 10 cm tento rozměr bude vždy přiřazen kratší straně fotografie.

V jakém formátu mám posílat fotografie ke zpracování?

Pro bezproblémové zpracování zakázek je vhodné ukládat fotografie ve formátu JPEG s co nejmenší mírou komprese a dodržet požadované nejmenší rozlišení pro danou šíři fotografe. Sběrna podporuje formáty JPG, Tiff a BMP.

V jakém barevném prostoru zpracováváte fotografie?

Fotografie zpracováváme v RGB barevném prostoru. Pokud zašlete fotografie v barevném prostoru CMYK budou převedeny do RGB čímž se může snížit jejich kvalita.

Je možné zakázku ještě upravit?

Fotodárky s textem nebo ostatní úpravy musí být provedeny před odesláním zakázky ke zpracování.

Mohu po odeslání objednávky zakázku stornovat nebo změnit objednávku?

Po odeslání internetové objednávky není možné zakázku stornovat nebo měnit objednávku. Zakázka bude vyhotovena a zaslána dle původního zadání.

Jak mohu reklamovat internetovou digi zakázku?

Není-li zákazník se zpracováním zakázky spokojen, je nutné zakázku zaslat zpět do laboratoře k reklamaci k posouzení, a to přes sběrnu, kde si zakázku vyzvedl s uvedením důvodu vrácení.

Lze zrušit registraci na albu.cz?

Registraci lze zrušit pouze prostřednictvím e-mailu DigiAdmin@Fotostar.cz

Jaká je rychlost odesílání foto přes internet?

Rychlost je závislá na typu připojení. Čím rychlejší připojení máte, tím bude přenos rychlejší.

Jak budu informován o stavu své internetové zakázky ?

Po odeslání zakázky obdržíte od nás dva informační e-maily. Prvním Vás budeme informovat o přijetí zakázky do výroby, ve druhém Vám oznámíme, že zakázka byla zpracována a následující pracovní den bude připravena k vyzvednutí.

Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz?

Pak prosím kontaktujte naše zákaznické oddělení. Pracovnice zákaznického oddělení Vám rády dotazy zodpoví v pracovních dnech od 8.00 do 17.00 hod., a to na telefonní lince 272 071 200 nebo e-mailové adrese DigiAdmin@Fotostar.cz